

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 5 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 6733
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07795
Ext.Price$0.07795
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07795 | $0.07795 |
| 10 | $0.06985 | $0.69850 |
| 50 | $0.06259 | $3.12950 |
| 100 | $0.05575 | $5.57500 |
| 500 | $0.04966 | $24.83000 |
| 1000 | $0.04716 | $47.16000 |
| 3000 | $0.04479 | $134.37000 |
| 5000 | $0.04253 | $212.65000 |
